Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Pasaulinės sveikatos organizacija kasmet, spalio 10d., skatina atkreipti visuomenės dėmesį į psichikos sveikatos stiprinimą, reikalingos pagalbos svarbą.

Šiemet skelbiama tema – Psichikos sveikata-ne prabanga, bet būtinybė”.

Jau darželyje galime duoti vaikams įrankį, kuris prireikus padėtų jiems savo viduje atrasti tą beribį ramybės vandenyną, į kurį galima pasinerti, kai aplinka tampa per daug chaotiška, ar sunki. Tas įrankis – savo ir kitų emocijų pažinimas, savo savijautos įvardinimas.

Visą savaitę darželyje vyko užsiėmimai – pokalbiai mokytojų ir vaikų apie emocinę savijautą.

Su psichologe Vida Misiūniene vaikai dalyvavo dėmesingumo lavinimo (mindfulness) užsiėmimuose, mokėsi kvėpavimo pratimų atsipalaidavimui.

Su socialine padagoge Kristina Trumpauskaite vaikai aptarė sunkias situacijas, sunkius jausmus, mokėsi pykčio valdymo būdų.

VDU psichologijos katedros studentės – magistrantės Urtės Vitkauskaitės užsiėmimai su vaikais taip pat buvo žaismingi ir naudingi lavinant emocijų pažinimą ir raišką.

Vaikų emocinio intelekto lavinimas darželyje suteikia didžiulę dovaną – galimybę mums geriau pažinti vaikus, rasti patiriamų sunkumų prižastis ir sprendimus. Tarsi turime galimybę pasinerti į paslaptingus vaikų pasaulius, kurie pilni vaizdinių ir atradimų. To palinkėtumėm visiems!!! Tai yra fantastiškas jausmas – galėti nukeliauti su vaiku ten, kur jokia transporto priemone nepasiekiama, pajusti tai, ko negali fiziškai pačiupinėti, įkvėpti stebuklo…Tai vaikų EMOCIJOS!

Parengė psichologė Vida Misiūnienė