zuikis1

Nuo 2013m. rugsėjo mėn. darželyje įgyvendinama  programa „Vokiečių kalba su Hans Hase priešmokykliniame ugdyme.

Tai vokiečių kalbos užsiėmimai  5-7 metų vaikams. Programa  paremta natūraliu vaikų domėjimusi viskuo,  kas nauja. Užsienio kalbos jie mokosi klausydamiesi, žiūrėdami ir atlikdami veiksmus. Užsiėmimuose su kiškiu Hansu vaikai:

·         Žaidžia

·         Dainuoja

·         Šoka

·         Rimuoja

·         Kuria darbelius

·         Žiūri animacinius ir meninius filmukus (vokiečių klb.)

Pirštininė lėlė kiškis Hansas dalyvauja visose veiklose ir stengiasi, kad vaikams būtų smagu mokytis.Taip išugdoma palanki nuostata užsienio kalbos atžvilgiu, kuri padeda tvirtus pagrindus tolesniam ir motyvuotam gilinimuisi į kalbas.

 

Mūsų darželyje įrengta kiškio Hanso mokyklėlė. Čia vaikai gerai pažįstamoje aplinkoje jaučiasi saugūs ir tampa drąsesni, atviresni. Užsiėmimai vaikams rengiami 2 kartus per savaitę. Vienu metu kiškutis Hansas žaidžia ir mokosi su 8 vaikučiais. Užsiėmimus veda ikimokyklinio ugdymo pedagogė, turinti Goethe-s instituto išduotą pažymėjimą, suteikiantį teisę dirbti su šia programa.

 

Užsiėmimų metu naudojama 2008-2009 metais Budapešto Goethes institute sukurta mokymo medžiaga, kurią sudaro mokytojo knyga su detaliais užsiėmimų planais, spalvotais  įvairaus dydžio paveikslėliais, plakatais, užduočių ir spalvinimo lapais, dainų įrašai.

Šią programą vykdo darželiai ir mokyklos visoje Europoje. Pedagogas, vedantis užsiėmimus, dalyvauja įvairiuose seminaruose, kuriuos organizuoja Goethes institutas Vilniuje, taip pat dalinasi savo patirtimi Vokietijoje bei kitose šalyse, kuriose vykdoma ši programa

 

zuikis2

KODĖL MOKYTIS KITOS KALBOS NAUDINGA PRADĖTI KUO ANKSČIAU?

 

·         Vaikas anksčiau išmoks bendrauti kita kalba

·         Pradėjus mokytis anksčiau, įgūdžiai išlieka ilgiau

·         Mokydamasis kitos kalbos vaikas lavina mąstyseną, kūrybiškumą, atmintį

·         Mokydamasis kalbos vaikas tampa atviresnis, pajėgesnis įsiklausyti į kitus ir su jais bendrauti

·         Mokydamasis kitos kalbos, vaikas geriau pajus gimtosios kalbos ypatumus ir lavins bendruosius kalbėjimo įgūdžius

·         Vaikas suvoks kitą kalbą kaip aplinkos dalį ir nebijos kontaktų su kitos kultūros žmonėmis

·         Anksčiau pramokus vienos kalbos, mokytis kitos kalbos yra lengviau.Šiuolaikiniame pasaulyje vienos užsienio kalbos nepakanka.

 

 Užsiėmimus organizuoja ikimokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Krapauskienė tel.  312048, darzelis@kaunosaulute.lt

 

 Konsultuoja Laura Frolovaitė

Patarėja ankstyvajam kalbos ugdymui ir projektų „Tarptautiniai jaunimo debatai“ ir  „Mokyklos–ateities partneriai“ koordinatorė

Goethe-Institut

Gedimino prospektas 5

01103 Vilnius

Tel.: +370 5 2191504

Fax.: +370 5 2314432

ffl@vilnius.goethe.org

www.goethe.de/lietuva

www.facebook.com/GoetheInstitutLitauen

 

zuikis3