Kauno lopšelis-darželis  “Saulutė” įgyvendina Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuojamą Šviečiamąją gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su:

- visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis;

- darnios gyvulininkystės principais (gyvūnų gerove, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimu, aplinkosaugos ir ekologijos principais ūkiuose, ūkių modernizavimu ir skaitmenizavimu, tvariu maisto vartojimu ir atliekų tvarkymu, švaria energetika ir kt.) įgyvendinant tvaraus ekonomikos augimo strategiją – Europos žaliąjį kursą;

- gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis.

Daugiau informacijos https://zum.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mokslas-mokymas-ir-konsultavimas/svieciamoji-gyvulininkystes-programa-vaikams/svieciamoji-gyvulininkystes-programa

 20230602_155201 (1)

 

PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS

Teminė valandėlė – kas yra arklininkystė?

Vaikai supažindinami su nauja šviečiamosios gyvulininkystės programa, arklininkystės šaka. Apžiūri ir savarankiškai analizuoja gautas knygeles. Diskutuoja tarpusavyje, dalinasi jau turimomis žiniomis apie arklius ir arklininkystę. Žiūrint parengtą filmuką susipažįsta ir su kitomis gyvulininkystės šakomis, naudojimais terminais.

Naudojant programos pateiktis vaikai gilina žinias apie arklio kūno dalių pavadinimus, mitybos įpročius, teikiamą naudą žmonėms. Atliekamos užduotys iš užduočių knygelės išsprendžiant labirintą. Organizuojamos papildomos veiklos su išmaniąja lenta. Vaikai ieško vienodų šešėlių, paveikslėlių pradžios ir pabaigos, skaičiuoja arklius. Žaidžia gyvulininkystės žaidimus naudodamiesi planšetiniu kompiuteriu.

Veikla tęsiama fizinio judrumo pratimais. Edukaciniame filme vaikų dėmesį patraukė arklių įveikiamos kliūtys, dėl to sukonstruotas kliūčių ruožas darželio oro jogos salėje.

Teminė valandėlė baigiasi lauko miško erdvėje. Vaikai spalvina knygelę ,,Augink, rūpinkis, mylėk‘‘.

Naminių gyvūnų paroda

Įgyvendinant Šviečiamosios gyvulininkystės programą į mūsų darželį atvyko ūkinių gyvūnų paroda su šviečiamąja programa. Renginio metu vaikai turėjo galimybę gyvai susipažinti su ūkyje gyvenančiais smulkiaisiais gyvūnais bei daugiau sužinoti apie jų gyvenimo būdą, mitybą, naudą žmogui.

Vaikams buvo pristatyti mažieji ūkio gyventojai: šinšila, triušiukai, vištytė su gaideliu, putpelės, antys ir balandžiai. Vaikų džiaugsmui, gyvūnėliais galėjome ne tik pasigrožėti, bet ir paglostyti bei pamaitinti. Vaikai stebėjosi skirtingų dydžių paukščių kiaušiniais, spėliojo, kieno jie galėtų būti.

Renginio pabaigoje atvyko Programos simbolis Veršelis, kuris pavaišino vaikučius skaniomis  morkytėmis. Vaikai smagiai ir prasmingai praleido laiką kartu su savo draugais.