20260409_072124

Akcija „Čiulbantis koridorius“: kai darželis pavirsta mišku

Ar pastebėjote, kad įžengus į mūsų darželį pasitinka paslaptingas miško ošimas ir skambus paukščių choras? Darželyje startavo išskirtinė sensorinė ir kūrybinė akcija „Čiulbantis koridorius“!
Akcijos tikslas – sukurti ramią, gamta dvelkiančią erdvę, kuri padeda vaikams lengviau adaptuotis ryte, mažina patiriamą stresą ir skatina kūrybiškumą.
Bendras kūrinys: vaikų ir auklėtojų darbai.  Mūsų koridoriaus lubos ir sienos pražydo pavasario spalvomis! Visos darželio grupės kartu su auklėtojomis kelias savaites kirpo, klijavo, piešė ir vėrė pačius įvairiausius paukštelius. Čia „nutūpė“ kregždutės, zylutės ir visiškai fantastiški, pačių mažiausių sukurti pasakų paukščiai. Kiekvienas darbelis – tai kruopštus bendruomenės kūrinys, kuris papuošė kasdienį vaikų kelią į grupes.
Vos tik vaikai praveria darželio duris, juos apsupa gyvosios gamtos garsai: čiulbantys paukščiai, švelnus vėjo šnabždesys medžių lapuose ir raminantis upelio čiurlenimas. Tai ne šiaip foninė muzika, o apgalvota edukacinė ir terapinė priemonė. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad natūralūs gamtos garsai daro stebuklus vaiko raidai ir emocinei sveikatai. Sensorinė aplinka, tai tarsi saugus prieglobstis kuriantis emocinę užuovėją:

  • Lengvesnis ryto atsisveikinimas: Ramūs garsai mažina išsiskyrimo su tėveliais nerimą. Vaikas iškart perjungia dėmesį į malonią aplinką, todėl ašarų ryte būna kur kas mažiau.
  •  Streso ir sensorinio perkrovimo mažinimas: Darželyje būna daug triukšmo ir emocijų. „Čiulbantis koridorius“ veikia kaip ramybės sala – juo eidami vaikai pailsi nuo sensorinio triukšmo, nurimsta jų nervų sistema.
  • Geresnė nuotaika ir emocinis balansas: Paukščių giesmės smegenyse aktyvina už laimę ir atsipalaidavimą atsakingus centrus. Vaikai į grupes žengia labiau subalansuoti ir džiugesni.
  • Sutelktas dėmesys ir vaizduotė: Gamtos akustika stimuliuoja smegenų bangas, kurios atsakingos už kūrybiškumą. Vaikai pradeda vizualizuoti mišką, kurti istorijas apie pamatytus pagamintus paukštelius.

Pakvietėme tėvelius: ryte ateinant į darželį neskubėti, sustoti koridoriuje bent minutei, pakelti akis į bendruomenės kurtus paukštelius, įsiklausyti į giesmes ir pradėti dieną ramiai bei su šypsena!
Nuoširdžiai dėkojame visai darželio bendruomenei ir mūsų mažiesiems kūrėjams už sukurto miško magiją!
Parengta pagal knygas: Amos Clifford „MIŠKO TERAPIJA“, Qing Li „Miško maudynės. Shinrin-yoku“.

Vaizdo medžiaga:

https://drive.google.com/file/d/1spSFByevRQ1tOvU73lVHUf7lF-LY6fCt/view?usp=drivesdk&usp=embed_facebook

Parengė psichologė Vida, video kūrė mokytojas Saulius

Gamtos garsų nauda vaikų emocinei gerovei

susitikimas-susirinkimas-diskusija

Būsimų darželinukų tėvelių susirinkimas

Kviečiame naujai priimtų vaikų tėvelius į susirinkimą, kuris vyks 2026 m. birželio 2 d. (antradienį)  17 val. lopšelio-darželio “Saulutė” salėje (V. Krėvės pr. 56)
Turėsite galimybę pabendrauti su grupių mokytojomis, apžiūrėti darželio patalpas, susipažinti su darželio darbo ritmu ir tvarka, gauti atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

Atvykstant turėkite vaiko gimimo dokumento kopiją arba jo el. versiją  galite atsiųsti el. paštu pavaduotoja.loreta@gmail.com 

Susirinkimas truks apie 1,5 valandos, todėl organizuojamas be vaikučių- jiems bus sunku tiek laiko būti susikaupus:)

 

Administracija

 

1000021207(4)

Mentorystė

Įstaigoje praktiką atliko VDU būsimieji psichologijos katedros studentai. Jų praktika ikimokyklinio ugdymo įstaigoje yra orientuota į ankstyvąją prevenciją ir emocinio intelekto ugdymą. Studentai įgyja praktinės darbo su grupėmis patirties, išmoksta adaptuoti psichologines teorijas pagal vaikų amžių.

Studentai organizavo patyriminius užsiėmimus vaikams, skirtus empatijai ir bendrystės jausmui stiprinti, supažindino su emocijų reguliavimo būdais, praktiniais įrankiais nusiraminimui. Vaikai kortelėse analizavo veido išraiškas. Aptarta, kuo skiriasi draugiškas žodis nuo įžeidžiančio. Didelis dėmesys tai pat skirtas vaikų gebėjimui susidoroti su pykčiu, baime ar per dideliu susijaudinimu.

Taip pat, skambant atpalaiduojančiai ir ramybę skleidžiančiai muzikai, vaikai pabandė pratimus dėmesingumui (mindfulness):

„Gėlė ir žvakė“: Įkvėpimas pro nosį (uostoma gėlė), išpūtimas iškvepiant pro burną (pučiama žvakė).

„Karštas pyragas“: Lėtas pūtimas, kad maistas atvėstų.

„Žaislo sūpavimas“: Žaislas dedamas ant pilvuko ir stebima gulint, kaip žaislas kyla įkvepiant (iškvepiant).

Šie pratimai padeda vaikams fiziškai atsipalaiduoti, sumažėja konfliktų skaičius laisvų žaidimų metu, vaikai galės patys taikyti kvėpavimo pratimus padedant mokytojai.

 

Praktiką organizavo psichologė Vida Misiūnienė

1000021207(4) 1000022876(1) 1000022875 1000022877

child-peeking-through-puzzle-mat-hole-with-another-2026-01-09-11-41-57-utc-990x557

Atvirų durų savaitė “Darželiai kviečia 2026″

Gegužės 11–15 dienomis nuo 10 iki 18 valandos Kauno ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose-darželiuose ir kitose švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, vyks atvirų durų dienos „Darželiai kviečia“.

Kviečiame šeimas, namuose auginančias mažamečius vaikus, pasinaudoti puikia proga parinkti vaikui tinkamiausią ugdymo įstaigą. Adresus galite sužinoti ir informacijos apie ikimokyklinį, priešmokyklinį ugdymą surasti Kauno miesto savivaldybės internetinės svetainės skyrelyje „Švietimas“ (https://www.kaunas.lt/svietimas/informacija-seimoms-auginancioms-ikimokyklinio-amziaus-vaikus/).

Priešmokyklinis ugdymas yra privalomas. Jis pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 5 metai, t. y. gim. 2021 m. iki balandžio 30 dienos.

Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai (t. y. gim. 2020 m.).

Raginame tokio amžiaus namuose ugdomų vaikų tėvus (globėjus) iki gegužės pabaigos pateikti prašymus švietimo įstaigoms, turinčioms priešmokyklines grupes. Tokios grupės veikia visose Kauno ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose-darželiuose, taip pat kai kuriose bendrojo ugdymo mokyklose. Kadangi priešmokyklinį ugdymą remia valstybė, ugdymas šiose grupėse yra nemokamas.

 

Norintys apsilankyti pas mus įstaigoje prašome registruotis telefonu +37068357453 arba el. paštu pavaduotoja.loreta@gmail.com 

 

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus informacija

90818

Dovanėlės Mamyčių dienai

Artėjant Mamyčių dienai, vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte, kurį pavyko įgyvendinti ne per vieną, o  per kelis Linksmųjų dirbtuvėlių užsiėmimus.
Jo metu vaikai kūrė originalias „vazeles“, taikydami netradicinę techniką – siūlų vyniojimą ant vinių. Laikydamiesi saugumo taisyklių, jie patys kalė vinis į medines lenteles, o vėliau jas jungė spalvotais siūlais, išgaudami įvairius raštus ir formas. Prieš tai vaikai dekoravo savo darbelius piešiniais, rinkosi spalvas ir kūrė individualius sprendimus.
Kartu su grupės mokytojomis vaikai taip pat gamino spalvingus gėlių žiedus, kurie tapo gražiu akcentu ir papuošė sukurtas „vazeles“.
Ši veikla ugdė vaikų kūrybiškumą, smulkiąją motoriką, kantrybę bei gebėjimą susikaupti. Kiekvienas darbas – unikalus, kupinas vaikų fantazijos ir šilumos.
Šie darbeliai – nuoširdi ir prasminga dovana Mamyčių dienos proga.
Parengė meninio ugdymo mokytojas Saulius

a1334f86e503d61fa3e9354450a659bf

Įdomioji diena “Šventė miške”

Vaikai iš naujo atrado gamtinę medžiagą, ją lietė, tyrinėjo, pastebėjo- prisiminė kokius darbelius gamino rudenį, žiemą, kaip skaičiavo kaštonus, sausus medžių lapus, giles ir kt. Šį sykį vaikai stebėjo parodėlę “Šventė miške” ir naudodami grupėse esančias medžiagas kūrė įvairius sumanytus gyvūnus.  Vaikai realizavo savo idėjas, dalijosi mintimis, sumanymais, darbo eiga ir džiaugėsi rezultatais. 

image0

Pasaulinės sveikatos organizacijos dienos minėjimas

Kauno lopšelyje-darželyje „Saulutė“ paminėjome Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) dieną, kurios metu su vaikais kalbėjome apie sveikos gyvensenos svarbą bei praktiškai išbandėme įvairias sveikatą stiprinančias veiklas.

Užsiėmimų metu vaikai mokėsi taisyklingo kvėpavimo ir nusiraminimo pratimų, kurie padeda geriau valdyti emocijas ir atsipalaiduoti. Taip pat dėmesio skyrėme fiziniam aktyvumui – vaikai aktyviai sportavo, atliko judrius žaidimus ir pratimus, suprasdami, kad judėjimas yra svarbi sveiko kūno dalis.

Kalbėjomės apie mitybą: aptarėme, kurie maisto produktai yra naudingi mūsų organizmui, o kurių reikėtų vartoti rečiau. Vaikai mokėsi atskirti sveiką ir mažiau sveiką maistą, diskutavo, ką verta rinktis kasdienėje mityboje. Praktinėje veikloje rūšiavome vaisius ir daržoves, juos skaičiavome, lyginome, taip lavindami ne tik sveikos mitybos suvokimą, bet ir matematinius gebėjimus.

Šios veiklos padėjo vaikams geriau suprasti, kaip rūpintis savo sveikata, ugdė sveikos gyvensenos įpročius bei skatino aktyvų ir sąmoningą požiūrį į savo savijautą.

Parengė meninio ugdymo mokytoja  Ingrida ir specialioji pedagogė  Aurėja

image0

 

image1 (27) image0 (31)

received_1298614172235971

Vaikučių Velykėlės

Velykinė savaitė darželyje vyko balandžio 3–10 dienomis ir buvo kupina šurmulio, kūrybos bei smagių atradimų. Visa darželio bendruomenė buvo kviečiama į veiklas, kuriose kiekvienas vaikas galėjo dalyvauti taip, kaip jam smagiausia – judėti, kurti, tyrinėti ar tiesiog stebėti ir džiaugtis.
Vaikai kartu su mokytojomis pavertė darželio aplinką tikra pavasario pasaka! Grupių ir lauko erdvės pražydo gėlytėmis, suzvimbė bitutėmis, suplazdėjo drugeliais, o čia pat įsitaisė viščiukai ir suskambo varpeliai. Kūrybai buvo pasitelktos įvairios, visiems prieinamos antrinės žaliavos: nuo plastikinių kamštelių iki kiaušinių dėklų ar popierinių puodelių. „Žirniukų“ grupės vaikai net po gimtadienio šventės nepamiršo kūrybos – panaudojo šventinę atributiką ir linksmai papuošė savo lauko namelį.
Didžiausias savaitės akcentas – renginys „Vaikučių Velykėlės“, kuriame netrūko nei juoko, nei staigmenų! Vaikus aplankė darbščioji Velykė, vikrūs kiškučiai ir smalsus viščiukas, kvietę visus kartu žaisti, spėlioti mįsles ir sužinoti daugiau apie pavasarį. Vaikai prisiminė, ko reikia augalams augti: saulės šilumos ir vandens. Vaikai sėmėsi žinių iš renginio personažų ir drąsiai dalijosi savo žiniomis.

O tada prasidėjo tikras linksmybių sūkurys! Vieni šokinėjo kaip kiškučiai, atsargiai nešdami „kiaušinius“, kiti rinko išbarstytus kamuoliukus ar linksmai šoko su viščiuku savo tempu. Kiekvienas įsitraukė savo tempu – svarbiausia buvo gera nuotaika ir bendrystė.
Renginio pabaigoje visi – ir vaikai, ir suaugusieji – trumpam tapo kiškučiais: pasipuošė ausytėmis ir leidosi į smagų žygį aplink darželį ir sudalyvavo respublikiniame projekte „Velykinis kiškučių bėgimas 2026“ – kas bėgo, kas ėjo, o kas palaikė draugus šypsenomis!
Ši velykinė savaitė dar kartą parodė, kad smagiausia tada, kai gali būti savimi: kurti, judėti, juoktis ir būti kartu bei bendradarbiauti.

Parengė vyr. mokytojos Giedrė, Jurgita, Loreta Š., Svetlana, vyr. muzikos mokytoja Dalia

1000002561

Sodininko diena

Balandžio 9d. darželyje vyko įdomioji ,,Sodininko diena”. Vaikai ne tik įgijo žinių apie sodininko profesiją, augalus, jų priežiūrą, bet ir galėjo jas įtvirtinti praktiškai – į savo dekoratyvinius indelius sėjo vazoninius pomidorus. Rūpinsimės, prižiūrėsim ir lauksime derliaus.

Parengė vyr. mokytoja Rūta P.

1000002561 1000002562 1000002560 1000002559

f4dbf671cbfdc4f9d2bc4f35c747b1aa

Ekologiškas pirkinių krepšys

Iš įvairių antrinių medžiagų vaikai kūrė krepšius pirkiniams. Vaikai generavo naujas idėjas, pastebėjo, išbandė, kaip įvairias priemones galima naudoti skirtingais būdais, siekiant kūrybinio rezultato. Vyresni vaikai modeliavo, matavo, lankstė, klijavo, mažyliai džiaugsmingai reagavo į savo paties veikimą (dekoravo įvairiais lipdukais, spalvino). Vaikai galvojo, fantazavo, prisiminė, ką galima dėti į pirkinių krepšelį, kadangi krepšelių gamyba sutapo su Velykine savaite “Drugelių” gr. Vaikai lankstė krepšelį margučiams. “Gintarėlių” gr. vaikai sukūrė patobulintą “IKI” parduotuvės krepšelio versiją ir tuojau pat išmėgino žaidimų grupėje metu. “Meškučių” grupės vaikai pagamino didelį krepšį, į jį sutalpino kamuolį.“Žirniukų” grupės vaikai pagamino įmantrų velykiniams margučiams skirtą krepšį, o “Boružėlių” grupės mergaitės į savo rankines įdėjo blizgius lūpoms.

Parengė vyr. mokytojos Vilma ir Daiva