Projektas ” Fechtavimasis – unikalus patyrimas bet kuriame amžiuje”

Džiaugiamės, jog esame projekto  „Fechtavimas – unikalus patyrimas bet kuriame amžiuje“ partneriai. Projekto veiklas remia ŠMSM Sporto rėmimo fondas. Projekto vienas iš tikslų – supažindinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus su fechtavimo sportu ir skatinti jų fizinį aktyvumą. Projekto trukmė nuo 2020 m. spalio 5 d. iki 2021 m. gruodžio 20 d..

Projekto vykdomų veiklų reikšmingumas: fechtavimo užsiėmimų metu vaikai turės galimybę būti fiziškai aktyvūs, stiprinti savo fizines galias, užtikrinant vaikų visapusišką saugumą. Tuo pačiu susipažinti su unikalia olimpine sporto šaka, kurią mokslininkas G. Shaw (2014) apibūdino kaip: „jaudinantį užsiėmimą, kuris dalyviams meta iššūkius tiek fiziškai, tiek protiškai, tiek emociškai“. Šis sportas dažnai pavadinamas „fiziniais šachmatais“. Yra žinoma, kad 5-7 m. vaikai yra labai emocingi, ir kovojimas su žaisline špaga jiems suteikia itin daug jaudulio, o tai aktyvina smegenis ir skatina jų fizinių ypatybių lavėjimą – reakciją, greitumą, koordinaciją, fizinę ištvermę.

Užsiėmimų trukmė 45-50 min, du kartus per savaitę. Vaikams bus vykdomos kalėdinės varžybos su prizais, taip pat planuojami parodomieji užsiėmimai ir tėvams.

Užsiėmimus ves specialistai, kurie turi ilgametę darbo patirtį su vaikais, gebantys vesti vaikus pažinimo ir naujų įgūdžių formavimo keliu.

Projektą vykdo Kauno fechtavimosi klubas “Floretė” . Klubo FB paskyra https://www.facebook.com/klubasFlorete

fechtavimas