Kurkime geresnį internetą KARTU!

Vasario 7 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 20-oji Saugesnio interneto diena! Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Priešmokyklinių grupių vaikai kartu su vyr. socialine pedagoge Kristina Trumpauskaite taip pat gilinosi, smalsavo, kas tas internetas, kuo jis mums ir tėveliams naudingas, įdomus. Vaikai aktyviai klausėsi pasakojimo apie bitutę ir jos draugus, kuris padėjo mums išmokti, jog internetas mums suteikia ne tik nuostabių galimybių, bet ir priminė, kokie pavojai gali slypėti neatsargiai juo naudojantis. Vaikams patiko dalintis savo patirtimi ir žiniomis apie interneto teikiamus privalumus, klausytis vieni kitų, pasakojime padėti atrasti apsimetėlį, kuris norėjo apgauti bitutę, internete apsimetusį jos draugu.

Šiandien tarpusavyje vis daugiau ir dažniau bendraujame, pažįstame pasaulį, mokomės pasitelkę internetą. Laikas prie ekrano vaikams dažniausiai yra smagus ir įtraukiantis, tačiau kai jo per daug gali sutrikti miegas, gali būti sunkiau susikaupti, nukenčia fizinis aktyvumas, kyla rizika susidurti su įvairiais pavojais internete. Todėl labai svarbu su vaikais susitarti, kiek laiko jie gali praleisti prie ekranų ir aptarti saugumo internete taisykles. Kviečiu susikurti savo šeimos saugaus interneto susitarimus. Kurkime geresnį internetą KARTU!

 

Vyr. socialinė pedagogė Kristina Trumpauskaitė