„Draugystė augina vaikus“

„Draugystė augina vaikus“

Kovo mėnuo – sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ“. Akcija skirta stabdyti bet kokį žeminantį elgesį. Siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinį intelektą, ugdyti empatiją.

Psichologė, socialinė pedagogė, logopedė, meninio ugdymo mokytoja ir VDU psichologijos katedros studentės kvietė vaikus pokalbiams ir žaidimams apie draugystę ir draugiškumą skatinantį elgesį (kokie jausmai aplanko kai tu turi žaidimų draugą, kaip jautiesi kai niekas nenori su tavimi draugauti, ką daryti ir t.t.).

Užsiėmimo metu vaikai labai atsakingai piešė draugo portretą ir jo emociją ant skaidrios plėvelės. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo.

Kimochi žaislų pagalba vaikai mokėsi kaip sustabdyti konfliktą (technika „STOP – man nepatinka“), pabandė iškvėpuoti – išpūsti „Pyktuką“ iš savo širdelės, pasitikrino ar moka „dalintis“.

Animacinių filmų pagalba su vaikais buvo aptariamos jų patiriamos ir jiems jau žinomos emocijos, „galima – negalima“ nauda vaiko kasdieninėje rutinoje. Tokie emocingi užsiėmimai skatina vaikus atpažinti savo ir aplinkinių jausmus, gebėti su jais tvarkytis, įvardinti emocijas, taip pat pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais.

Parengė psichologė Vida

2023 Be patyčių