Švenčiame Draugo dieną: socialinis – meninis projektas „Skirtukas knygai 2022“

2022 m. spalio – lapkričio mėnesiais Kauno lopšelio – darželio “Saulutė” socialinė pedagogė Kristina Trumpauskaitė ir mokytojos Radvilė Rumbutytė bei Jurgita Daukienė kartu su Spindulėlių ir Meškučių grupių vaikais dalyvavo respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialiniame – meniniame projekte „Skirtukas knygai 2022“, skirtame paminėti Draugo dieną.

Pedagogės su vaikais kalbėjosi apie draugystę, pasitikėjimą draugu, žaidė socialinę kompetenciją ugdančius žaidimus. Skaitė knygas, diskutavo apie jų saugojimą, puoselėjo pagarbą knygai. Vaikai prisiminė, kad skaitomą knygos vietą galima pažymėti skirtuku. Visi kartu kūrė netepančius knygų skirtukus, puoštus grafikos būdu: linijomis, taškeliais, brūkšneliais, bangelėmis ir pan. Darželio bibliotekoje suorganizuota knygų skirtukų paroda. Vaikai patyrė džiugias emocijas skaitant, bendraujant ir kuriant drauge, lavino savo kūrybiškumą, kuriant knygos skirtuką draugui.

Knygų skaitymas yra vienas prasmingiausių vaikų ugdymo būdų, skatinančių geriau pažinti pasaulį, mokytis naujų dalykų, lavinti kalbinius įgūdžius, vaizduotę. Skatinkime vaikus kartu kurti, skaityti, žaisti, kalbėtis ir draugauti. Džiuginkime vieni kitus savo kūrybos darbais.

 

Vyr. socialinė pedagogė Kristina Trumpauskaitė